Modely hráčů

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Modely a postavy hráčů ve hře Counter Strike

Phoenix Connection - realita

O teroristické skupině pojmenované v Counter Strike Phoenix connection nejsou uvedeny jakékoliv konkrétní informace a tato skupina je polofiktivní... V zemích bývalého sovětského svazu působí hned několik teroristických a polovojenských skupin, na něž padne stručný popis ve hře... Nejznámějšími skupinou působící přímo v Rusku (potažmo v Čečensku) jsou tyto...

Elite Crew (Al Kájda) - realita

ELITE CREW je asi nejoblíbenější skin teroristů v Counter Strike. Ať už kvůli barvě oblečení, která se hodí na většinu map nebo pro vyzáblejší postavu. Proto je smůla, že tvůrci této hry nedali tomuto oblíbenci konkrétní historii a jméno. ELITE CREW je zkrátka arabský terorista, jako když vyšije (v CS 1.6 je skin neutrální, ale v CS:CZ už autoři jasně naznačili, "o koho jde".) Protože arabských teroristických skupin je hodně (podobně jako guerill), tak budu psát o té nejznámější a největší... o Al Kájdě.

Guerilla (FARC) - realita

"Vlajka" Guerilly
"Vlajka" Guerilly

Vše začalo, když se zrodily Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC - Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia), nejstarší a největší jihoamerická, dosud fungující guerilla. Komunističtí horlivci poznali, že pokojnou cestou revoluce nepřijde, a rozhodli se vynucovat sociální spravedlnost terorem. V důsledku toho začaly střední a vyšší třídy podporovat krajní pravici, která proti jednotkám Guerilly začala podnikat razantní kroky.

GIGN - realita

Znak GIGN
Znak GIGN

A je tu další článek ze sekce modely hráčů. Tentokrát půjde o poslední CT speciální jednotku, tentokrát z Francie. Příště už tedy začneme prvními teroristy. Tak a tady je článek o GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale):

Po válce v Alžírsku zažila Francie období nepokojů. V prvním týdnu května 1962 zažila Francie 200 vražd. Prezident Charles de Gaulle odpověděl rozšířením pravomocí tajné služby SDECE. V 70. letech postihly Francii další těžkosti. Obsazení pařížského velvyslanectví Saúdské Arábie v roce 1973 přinutilo francouzské bezpečnostní služby připravit se na odvetu. Četné protiteroristické jednotky však byly neúčinné a docházelo mezi nimi ke konfliktům. Francouzská vláda se rozhodla vytvořit novou protiteroristickou jednotku z řad jednoho z nejstarších pluků ve francouzské armádě, z Gendarmerie Nationale (GN).Vojáci z řad GN po určené době služby mohou zažádat o přeložení ke GIGN.

SEAL Team 6 - realita

Historie jednotek SEAL sahá až do období 2. světové války. Na počátku byla jednotka amerického námořnictva SeaBees (mořské včely). Nejednalo se o žádnou speciální jednotku typu commando, ale o pravidelnou jednotku amerického námořnictva, která se proslavila hlavně při americkém působení v Tichomoří. Vzorem pro vytvoření této jednotky byly speciální jednotky SAS (Special Air Service), vytvořený ve Velké Britanii v roce 1941.

GSG-9 - realita

Znak GSG-9
Znak GSG-9

Jednotka GSG-9 vznikla po teroristickém útoku na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972. Teroristi z arabské skupiny „Černé září“ tehdy vtrhli do olympijské vesničky, zajali skupinu izraelských sportovců a několik dalších jich na místě zabili. Policejní pokus o vysvobození rukojmích skončil tragicky – smrtí devíti rukojmích a jednoho policisty. Mimo toho byli zabiti čtyři teroristé. Ztráta tolika životů byla zaviněná skutečností, že němečtí policisté nebyli připravení na situaci, kdy se budou muset potýkat s problémem záchrany rukojmí z rukou teroristů. 17. dubna 1973 byla vytvořená speciální protiteroristická jednotka, GSG-9. Jedná se o polovojenskou součást německých policejních sil. Její organizační struktura vypadá následovně:

  • GSG-9/1 - protiteroristická útočná skupina
  • GSG-9/2 - skupina zodpovědná za námořní protiteroristické operace
  • GSG-9/3 - výsadková jednotka připravená pro seskoky volným pádem
  • GSG-9/4 - záložní protiteroristická útočná skupina

Popis postav v Counter Strike 1.6

nůkůk

Jak si jistě každý všiml, tak v Counter-striku je 8 postav (4 CT a 4 T), u kterých je stručný popis... Přeložil jsem toto info ke všem jednotkám a doufám, že se na webu objeví články s podrobným popisem každé z nich.

SEAL Team 6
SEAL Team 6

SEAL TEAM 6

ST-6 (později známá jako DEVGRU) byla založena roku 1980 pod velením nadporučíka Richarda Marcincka. ST-6je neustále v pohotovosti , aby mohla odpovědět na teroristické útoky proti Americkým cílům po celém světě.

odkaz: » SEAL Team 6 - realita

SAS - realita

Znak SAS
Znak SAS

Historie jednotek SAS sahá až do 2. světové války. Zakladatelem byl mladý poddůstojník skotské stráže David Stirling, který se v roce 1941 dostal do severní Afriky, jako dobrovolník Commando Corps. Zde si uvědomil potřebu speciálních jednotek, protože při standardním způsobu boje byly ztráty příliš vysoké. Se svolením britského velení zakládá první speciální jednotku SAS sestavenou převážně s parašutistů. Z důvodu utajení a oklamání německé výzvědné služby měla jednotka krycí název 8. brigáda SAS (Special Air Service).

Syndikovat obsah

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke