Návody

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Věškeré návody ke Counter Strike

Zombie mod

zombie_mod-03.jpg

Zombie mód hru Counter Strike zajímavě zpestřuje. Tímto článkem bych chtěl začátečníkům nastínit o co vlastně jde, popsat typy a cíle her, bonusy k postavám. V každém „Zombie modu“ jde o boj Lidé vs. Zombie.

Typy hry

Klasický start

  • jeden zombík – koho škrábne, otráví
  • úkolem je nakazit celý tým těch, kteří přežili

Start – Malá multi nákaza

  • na začátku kola se obvykle dva nebo tři lidi stanou zombíky
  • úkol nakazit nebo pozabíjet tým přeživších

Začínáme s VHE (Valve Hammer Editor) - 1.část

Dnes is nejprve vysvětlíme funkce které se nachází v postraních panelech vlevo, vpravo a nahoře. My se v první části tohoto tutoriálu budeme věnovat panelu nahoře.

Tvorba map - Valve Hammer Editor

Pokud máte záchvat tvořivosti a nevíte kde ho uplatnit, zkuste si vytvořit vlastní mapu do Counter Strike 1.6. Na Vytváření map je potřeba program Valve Hammer Editor (doporučuji verzi 3.4), neboli zkráceně VHE. Pokud jste si již stáhli tento program je čas ho trochu poladit. Otevřeme si tedy tento prográmek a hned na začátku na nás vyskočí tabulka s konfiguračními panely. Zde zpozorněte, protože když to špatně nastavíte nebude VHE fungovat.

Bunny Hop aneb nonstop skákání

Bunny hop je docela zábávná a zajímavá věc, skáčete jako klokani (ikdyž klokani skáčou rovně :) A teď jak na to.

Jsou 3 možnosti skákání

  1. Pomocí scriptu
  2. Ručně s pomocí bindu
  3. Ručně (velmi těžké)

1. Script

alias "+bhop" "alias _special &bhop;&bhop"
alias "-bhop" "alias _special"
alias "@bhop" "special;wait;+jump;wait;-jump"
bind "space" "+bhop;echo [.:BunnyHop is |=-ON-=| (by cs.sosgames.cz):.]"

Jak natočit video z Counter-Strike: Source

Jen pro začátek, každý tutorial, se kterým jsem se doposavaď na netu setkal psal určitě nějaký namachrovaný moviemaker, který pravděpodobně založil Chillside studio a sem tam stříhá nějaký ten seriál. Tady to bude jiné, jednoduché, v pár krocích. Kde bude potřeba, trošička té teorie.

Speak - náhrada za Developer

Téměř každý zná příkaz developer, který vypisuje ECHO na obrazovku a můžete si tedy u scriptů napsat enabled nebo disbaled. Bohužel je tento příkaz v ligách zakázaný a psát si to do teamchatu je (uznejte sami) přinejmenším trotlovina. Naštěstí jsem našel cosi, co nejenže nahradí developer, ale je to i o moc lepší a pohodlnější, protože nemusíte sledovat jiné místo obrazovky, ale stačí poslouchat...

Váš vlastní Counter Strike 1.6 Server status

Možná se vám zalíbil článek o zobrazování stavu vašeho Counter Strike herního serveru na webu. Dnes přicházím z celkem velkým upgrade. Nabídnu vám funční kód do kterému stačí parametrem v adrese poslat IP a port. Status si můžete "hodit" na svůj web a nebo - pokud jste pohodlnější - si status "nalinkovat" z našeho portálu.

Server status Counter Strike 1.6 serveru (starší verze)

Tento návod už je poněkud zastaralý, doporučuji mrknout na novější verzi serverstatus skriptu. Tento článek je spíše pro "studijní" účely.

GunGame Counter Strike Mod

Nedávno jsem narazil na jeden Counter Strike mod, který mě víc než zaujal. Osobně nemám rád mody WC3 a SuperHero, protože jsou složitější, než jsem schopnej absorbovat. Mod, o kterém teď píšu je vlastně modifikací modu Deathmatch. Pokud nechcete nic složitého a navíc chcete naskillovat všechny zbraně (i ty srandovní), tak neváhejte a zkuste si to...

Tvorba Counter Strike videa

Protože se spousta lidí pořád ptá, ať už na fóru nebo na ICQ, tak jsem se rozhodl napsat opravdu podrobný návod, jak vytvořit CS video. Přestože to není nijak těžký úkon, vyskytuje se spousta problémů a maličkostí, které vrtají hráčům a potenciálním produentům hlavou... Ale dost keců, tady je návod.

(1) Musíte nahrát demo příkazem record x.dem (x je název dema, které nahráváte).

Syndikovat obsah

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke