Váš vlastní Counter Strike 1.6 Server status

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Možná se vám zalíbil článek o zobrazování stavu vašeho Counter Strike herního serveru na webu. Dnes přicházím z celkem velkým upgrade. Nabídnu vám funční kód do kterému stačí parametrem v adrese poslat IP a port. Status si můžete "hodit" na svůj web a nebo - pokud jste pohodlnější - si status "nalinkovat" z našeho portálu.

UPOZORNĚNÍ
Vzhledem k tomu, že hosting banan.cz "férově" blokuje UDP porty bez předchozího upozornění, tak mají všichni zde hostující konec s veškerou komunikací s herním serverem pomocí zmíněného protokolu udp. Dokud nenajdeme náhradní řešení, bude náš serverstatus mimo provoz. Skript je samozřejmě funkční na každém hostingu, který ma povolenu funkci fsockopen() a NEBLOKUJE udp - viz funkční ukázka nalinkovaná z www.nonsteam.czNejdříve tedy probereme snažší variatu "nalinkování" z našeho webu. Výhodou tohoto řešení je že se nemusíte o nic starat - "nevýhoda" spočívá v tom že se vám na ukazateli stavu bide zobrazovat naše adresa (btw. pokud pokud doteď děláte reklamu allstats.de tak to ani nebude změna a podpoříte český projekt).

Co pro to udělat?Stačí okopírovat tento kód a doplnit IP adresu a port vašeho Counter Strike 1.6 serveru a následně ho vložit do vlastní stránky.

Kód pro jednoduchý status bez jmen hráčů a fragů:

Kód pro status zobrazující jména hráčů a fragy:

"Jak prosté, Watsone..."

Pro ty z vás, kteří chtějí vlastní status z de mají ode mě balíček: status.zip. Stačí rozbalit, mírně poupravit a umístit na svůj web.
Upravit je potřeba obrázek map.gif do kterého doporučuji umístit vlastní logo (nezapomeňte na průhlednost!) a upravit adresu na kterou obrazek odkazuje. Dále si můžete pohrat s barvičkama a velikostí dle libosti, vše je nastylováno u jednotlivých prvků (chcete li například rámeček kolem celého ukazatele stačí v prním divu atributu border dát místo 0px 1 px). Pokud si se stylováním neníte rady mrkněte třeba sem.

Veškeré dotazy pište k nám na forum.

Doufám že vám navod k nečemu pomůže, pokud se vám status bude líbit budu rád když se na svých stránkách zmíníte o našem webu ;)

Tento server status "zneužívá" php třídu Rcon - součást rozsáhlejšího projektu PHPrcon. Tímto děkuji "tvůrcům" a webu counterserver.cz na kterém jsem našel serverstatus ze kterého jsem vycházel (doporučuji mrknout alespoň ze "studijních" účelů).

Když už jsme u těch "studijních účelů" - mrkněne na "zastaralý" serverstatus v tomto článku.

PřílohaVelikost
status.zip258.12 KB

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke