Tipy a triky

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Rady a postřehy ke hře Counter Strike

Zombie mod

zombie_mod-03.jpg

Zombie mód hru Counter Strike zajímavě zpestřuje. Tímto článkem bych chtěl začátečníkům nastínit o co vlastně jde, popsat typy a cíle her, bonusy k postavám. V každém „Zombie modu“ jde o boj Lidé vs. Zombie.

Typy hry

Klasický start

  • jeden zombík – koho škrábne, otráví
  • úkolem je nakazit celý tým těch, kteří přežili

Start – Malá multi nákaza

  • na začátku kola se obvykle dva nebo tři lidi stanou zombíky
  • úkol nakazit nebo pozabíjet tým přeživších

Adminování serveru

V tomto článku nečekejte žádný návod, jak zacházet s administrací na Counter Strike serveru, ale spíš rady, jak být dobrým adminem.

V poslední době (od toho, co jsem začal hrát CS:Source) se mi na kontě množí BANy jako nikdy... Otázka je: "Proč?" Nemám totiž žádné externí programy ovlivňující chování nebo zobrazování hry a dokonce jsem ani nenastavoval nic v configu (pouze to, co jde v options ve hře). Jediná odpověď, co mě napadá je: "Nevyzrálí admini".

De_inferno - průstřely na banán

Dneska jsem objevil jedno super prostřelovací místo na mapě de_inferno. Vždycky jsem si myslel, že je inferno malinko nevyvážená mapa ve prospěch CT, protože pokud se T pokusí rushovat takzvaný banán, nemají moc možností, jak a kde se krýt, a jsou tak vystaveni palbě CT. OMYL, moji milí!!! Tenhle můj objev šance celkem vyrovnává.

!!!Předem upozorňuji, že pro správné provedení tohoto tricku je nejlepší s někým mluvit (ať už na VNT, TS2 nebo i na VOICE COM. v CS), protože jde hlavně o dobré načasování.!!!

Burstfire - Aim vs. Kadence

clarion.gif

Určitě víte o zbraních, které mají takzvaný burstfire mod (Clarion a Glock). Když jsem dělal svoje první video proti BOTům (link nedám a nikdo ho nikdá neuvidí, protože jsem to ukázal jen jednou a reakce mi stačily), tak jsem Clarion s burstem hodně používal. Ale jeden kamarád mi řekl: "Hele, víš, že burst ne nejvíc lame?". Od té doby uteklo hodně vody a padlo hodně headek a já jsem s burstem zpátky...

ATI+Steam=Free Games... A kde je nVidia?

... Aneb proč a u nVidie i jak si je stáhnout.

Připadá vám výše uvená "rovnice" povědomá, mohla by. Jak na stránkách Steamu, tak i ATi-AMD již pár týdnu vyvolává u téměř poloviny uživatelů úsměv na tváři, a to právě u těch uživatelů majících své zobrazovací zařízení "poháněné" právě alespoň jednou grafickou kartou ATi. Ale co nadpoloviční většina s nVidií? Musí si nechat zajít chuť... Tedy alespoň to tak na první pohled vypadá, ale o čem by jinak byl tenhle článek, že? ;)

Counter Strike 1.6 a Windowed mode

Jistě víte (a možná ji i využíváte) o windowed mode... Je to "pouze" možnost hrát Counter-strike v okně. Zbytečnost, říkáte si možná. Ale já se vás pokusím přesvědčit o opaku a ukážu vám výhody této funkce.

Pryč s nápovědou v Counter Strike 1.6

Jistě víte o nápovědě v CS. Když zaměříte spoluhráče, tak vám CS na obrazovku napíše "You have spotted a friend..." a podobný nesmysly, který každej zná a bez této nápovědy se obejde. A navíc, text je poměrně velký (teda alespoň mě na 800x600 to celkem vadí, když se mi přes půl obrazovky objeví blábol podobného typu). To je jen pár důvodů, proč jí poslat do háje...

Granát v de_cbble

Narazil jsem na jeden zajímavý úkaz v de_cbble. Jde o dvě bedny, které se dotýkají rohem. Myslím, že to je celkem použitelný, tak se o to podělím.

Nejvíc se to dá použít, když T položili bombu a chrání bombplac před CT, kteří běží z druhého bomboviště. Jak jistě víte, tak tyto dvě prostranství dělí malá místnost se dveřmi a právě tyto dveře se dají krásně využít.

Rychlost pohybu se zbraněmi v Counter Strike 1.6

Také vás zajímá, jak rychle vlastně běžíte, když máte nůž? Nevyplatí se běžet s pistolí? A co takhle ostatní zbraně? Tato tabulka vám vše osvětlí (alespoň doufám)...

Hodnoty jsou uvedeny pro defaultní nastavení rychlosti pohybu ve hře (ovlivněno nastavením serveru).

GunGame Counter Strike Mod

Nedávno jsem narazil na jeden Counter Strike mod, který mě víc než zaujal. Osobně nemám rád mody WC3 a SuperHero, protože jsou složitější, než jsem schopnej absorbovat. Mod, o kterém teď píšu je vlastně modifikací modu Deathmatch. Pokud nechcete nic složitého a navíc chcete naskillovat všechny zbraně (i ty srandovní), tak neváhejte a zkuste si to...

Syndikovat obsah

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke