Tvorba Counter Strike videa

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Protože se spousta lidí pořád ptá, ať už na fóru nebo na ICQ, tak jsem se rozhodl napsat opravdu podrobný návod, jak vytvořit CS video. Přestože to není nijak těžký úkon, vyskytuje se spousta problémů a maličkostí, které vrtají hráčům a potenciálním produentům hlavou... Ale dost keců, tady je návod.

(1) Musíte nahrát demo příkazem record x.dem (x je název dema, které nahráváte).

(2) Až je demo hotovo (většinou jich bývá víc, protože pochybuju, že v jedné hře dáte 5 multikillů a nebo hafo haluzí), tak si ho přehrajete pomocí příkazu viewdemo x.dem (ano, správně ve spoustě návodů na internetu, které od sebe stránk kopírují, se dočtete, že onen příkaz je playdemo. Není to chyba, ale když při přehrávání dema mým příkazem zmáčknete escape, tak se vám zobrazí časová osa a líp se vyhledává ;) ).

(3) Když najdete scénu, kterou chcete dát do videa, tak si najeďte na její začátek a pomocí příkazu "startmovie x 30" (x je jméno a 30 je fps - počet obrázků za vteřinu - dá se měnit, ale pod 25 bych nešel) vytvoříte spoustu obrázků *.bmp se jmény a0001.bmp, a0002.bmp...

(4) A tady je asi největší otázka: "Jak mám sakra ze spousty Béempéček udělat avi?!". Odpověď nám poskytuje jakýkoliv GIFanimátor, do kterého jdou vkládat obrázky za sebou nebo program VIDEOMACH (který upřednostňuji). Do zvoleného programu nahrajete obrázky ve správném pořadí a uložíte jako video (většinou file/export/video file). Při ukládání nezapomeňte nastavit správné rozlišení obrazu a hlavně stejnou hodnotu fps jako když jste ukládali obrázky, jinak se vám obraz zdeformuje nebo vám video poběží pomalu (rychle). Taky nedoporučuju to v této fázi komprimovat kodekem (utrpí tím kvalita), sice budou soubory velké, ale po dokončení je můžete smazat.

(5) Když už máte hotové všechny scény, tak si otevřete nějakou střižnu videa (Nejlepší je Pinacle Studio, ale stačí i Windows Movie Maker - i když je to shit), poskládejte za sebe všechny scény, vytvořte titulky, zvolte hudbu a uložte video. Musíte zvolit správný kodek, aby byl obraz kvalitní ,ale aby video moc nezabíralo, takže je možné, že to budete muset zkoušet. (pokud máte dobrý kodek pro formát *.wmv, tak doporučuju ten, ale *.avi ani *.mpg nejsou vůbec chybou).

Teď, když teoreticky všichni víte, jak na to, doufám, že to zkusíte v praxi a pochlubíte se na fóru ;)

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke