Tvorba map - Valve Hammer Editor

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Pokud máte záchvat tvořivosti a nevíte kde ho uplatnit, zkuste si vytvořit vlastní mapu do Counter Strike 1.6. Na Vytváření map je potřeba program Valve Hammer Editor (doporučuji verzi 3.4), neboli zkráceně VHE. Pokud jste si již stáhli tento program je čas ho trochu poladit. Otevřeme si tedy tento prográmek a hned na začátku na nás vyskočí tabulka s konfiguračními panely. Zde zpozorněte, protože když to špatně nastavíte nebude VHE fungovat.

Valve Hammer Editor Valve Hammer Editor Valve Hammer Editor

Navolíme si Odtržku Game Configurations a zde nastavujeme:

  1. V první řadě klikneme na tlačítko Edit. Tady nám vyskočí další tabulka. Klikneme na Add a do kolonky, která se nám zobrazí, napíšeme název Configuratoru. Já jsem zvolil Couter-strike1.6. Dáme OK a malou tabulko zavřeme.
  2. Teď znova k Game Configurations k tvoření map potřebujeme soubory fgd. Základní soubor fgd je halflife-cs.fgd. Pokud jste úplní laici, tak si asi říkáte, o čem to mluvím. Pokud se tomuhle budete věnovat nějakou tu dobu budete vědět o co jde. Bez těchto .fgd nelze pracovat, protože obsahují Enity (tj.- umístění hráčů, rukojmí, bomby a mnoho dalších věcí). fgd soubory se většinou nachází v editoru VHE ve složce fgd.
  3. Nyní přejdeme na Game Executable Directory. Zde zadáme cestu ke složce Céeska. Nejčastěji se nachází C:\Program Files\Counter-strike1.6.
  4. Mod Directory: C:\Program Files\Counter-strike1.6\cstrike.
  5. Game Directory: C:\Program Files\Counter-strike1.6\valve.
  6. RMF Directory: k této kolonce je nejlepší si vytvořit složku v Counter-strike1.6.

Game Configurations bychom tedy měli nastavené. Překlikneme na kolonku Build Programs.

Valve Hammer Editor
  1. Game executable: Zde po nás VHE chce hl.exe což je aplikace která nám spouští Céesko. Najdeme ho ve složce Counter-strike1.6 (nebo tam kde máte nainstalované CS)
  2. CSG executable: Teď chce po nás aplikaci csg.exe (není nutné vědět k čemu tohle je protože to sám nevím). Tady se neděste csg může mít předponu hl. nebo i jiné. Csg.exe najdeme ve složce kde jsem si nainstalovali VHE. Pokud ne je nutné je někde stáhnout. Stejně se tak nacházejí i další „Exáče“ a to (hl)bsp.exe, (hl)vis.exe, (hl)rad.exe.
  3. Dojdeme k poslední kolonce, kde je nutné nastavit cestu, která bude ukládat mapy do složky C:\Program Files\Counter-strike1.6\cstrike\maps.Tato kolonka je velmi důležitá, takže je nutné ji mít zadanou správně.

Poslední co nás v konfigurační tabulce bude zajímat budou Textury. Klikneme na kolonku Textures.

Valve Hammer Editor

Myslím, že tohle není až tak těžké, jako předchozí akce. Budeme tedy přidávat soubory s koncovkou .wad – základní jsou: cached.wad, deacals.wad. Tyhle dvě najdete v: C:\Program Files\Counter-strike1.6\valve. Plno dalších je v C:\Program Files\Counter-strike1.6\cstrike. Můžete používat textury ze známých map jako je třeba de_dust, de_aztec atd. Pokud jsem si vybrali textury tak jen odkilkneme OK a je již vše hotovo.

Doufám, že jste z tohoto tutoriálu pochopili, jak nastavit VHE.

DOTAZ NA TVOŘENÍ MAP.

Jak se VHE používá? Nemůžu na to přít.

Formát souboru

Mám takový problém, nic z editorem to de aditovat dobře ale když si chci mapu uložit tak mi to nabídne jenom formát .map a .rmf, ale já potřebuju formát mapy ze hry counter-strike 1.60 a to je formát .bsp. A taky když dám otestovat mapu tak se mi jenom zapne menu HL a nic se neděje. Všechno mám nastavený podle návodu. Předem díky za odpověď

není tam něco jako

není tam něco jako EXPORTOVAT?

Já tenhle program nikdy nevidel ani z dalky... jenom zkousim

>>>PIŠTE DOTAZY INTELIGENTNĚ<<<
*víc informací = větší šance na pomoc*

Foemát taky

Přesně, taky mi to nejde spustit v Csku v čem je tedy problém??

-Phoenix- | 3x (S.F)

CS Source

Jde v tomto prográmku tvořit mapy i do Counter Strike Source?

Formát souboru

Nazdar. Zřejmě ukládáš mapy jenom jako rozdělaný projekt ale nepřekonvertováváš je! zkus postupovat přesně podle návodu a kdyby nějakej problém tak písni na sparki0007@seznam.cz

Začínáme s VHE

Přečti si můj novej článek začínáme s VHE část 1. Adminové by měli co nejdříve zveřejnit i další mé příspěvky které jsem tam posílal

DOTAZY ODESÍLEJTE NA E-MAIL

Všechny dotazy co máte mi posílejte na meil: sparki0007@seznam.cz

jak

Jak se tvory mapa treba z de_dust 2 jak se predelavaj mapy

zemancik

ja

ja to nechapu

zemancik

newem

Ako mam urobit to ze ked si spravim object a dam "Create Objec" tak v lavom hornom okienku mi neukaze iba obrisi a nie texturu pomozte mi prosim! :( :( :( :/ :/ :/ Díki

odpověď je tu

jestly chcete upravovat mapu treba de_dust musíte si stahnout program WinBSPC program konvertuje BSP na Map a opačně

Nastavení VHE

Potřebuju se zeptat jak mám nastavit VHE v kolonce build program. Ve složce s VHE vůbec nemám exe soubory. Mohl by mi někdo poradit nebo dát odkaz na verzi kterou stahoval?

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke