SEAL Team 6 - realita

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Historie jednotek SEAL sahá až do období 2. světové války. Na počátku byla jednotka amerického námořnictva SeaBees (mořské včely). Nejednalo se o žádnou speciální jednotku typu commando, ale o pravidelnou jednotku amerického námořnictva, která se proslavila hlavně při americkém působení v Tichomoří. Vzorem pro vytvoření této jednotky byly speciální jednotky SAS (Special Air Service), vytvořený ve Velké Britanii v roce 1941. Z řad příslušníků SeaBees byla vybrána skupina necelých dvaceti dobrovolníků, kteří prošli speciálním výcvikem v potápění a demoličních dovednostech.

Roku 1947 sestavila Navy první jednotku bojových plavců, která se zabývala nejen průzkumem a destrukcemi všeho druhu, ale i bojovou činností typu commando. Což se dá považovat za zárodek jednotek SEAL. Díky úspěchům těchto jednotek byly 1. ledna roku 1962 po schválení a oznámení veřejnosti prezidentem USA J. F. Kennedym vytvořeny první dvě jednotky, (SEAL Team One a SEAL Team Two). První byla přidělena k tichomořské flotile, druhá k atlantické. Název vznikl spojením slov SEa - Air - Land (Moře - Vzduch - Země), tří prostředí, ve kterých měla nová jednotka působit.

Team One a Team Two zpočátku vycházely převážně ze zkušeností armádních speciálních výsadkových jednotek, jako jsou Zelené barety nebo Rangers. Tato spolupráce se speciálními jednotkami US Army a výměna zkušeností přetrvává dodnes. Příslušníci SEALs jsou vysíláni k jednotkám podobného zaměření do Francie, Německa, Turecka, Itálie aj.

Od roku 1966 došlo k oficiálnímu zapojení jednotek SEAL do válečného konfliktu ve Vietnamu, čímž začala další etapa vývoje struktury celé US Navy Special Operations Command a s tím spojený rozvoj těchto speciálních jednotek.

Po velmi úspěšném působení SEAL Team One a Team Two ve válce ve Vietnamu se americké námořnictvo rozhodlo prosadit v politických kruzích USA vytvoření dalších jednotek SEAL. Díky tvrdě vydobytým zásluhám obou zakládajících jednotek byl tento návrh přijat a během sedmdesátých let byly vytvořeny další čtyři jednotky SEAL s čísly 3, 4, 5 a 8.

V roce 1982 byl kvůli nárůstu aktivity různých teroristických skupin vytvořen speciální úderný protiteroristický tým s číslem 6. Tento tým narozdíl od ostatních (které jsou rozmístěny po světě a operují pouze ve "své" oblasti) operuje po celém světě.

Teamy podle regionů:

  • SEAL Team 1- Jihovýchodní Asie
  • SEAL Team 2 - Severní Evropa
  • SEAL Team 3 - Střední Východ
  • SEAL Team 4 - Jižní Amerika
  • SEAL Team 5 - Jižní Korea
  • SEAL Team 8 - Afrika

Od války ve Vietnamu se jednotky SEAL zúčastnily téměř všech konfliktů, na kterých se podílely americké ozbrojené síly (oficiálně: Panama, Grenada, Perský záliv, Somálsko, Jugoslávie, Kosovo a Afghánistán). Jejich neúnavná výdrž, tvrdým výcvikem získané bojové schopnosti, spojené s vysokou inteligencí a flexibilitou, se staly pojmem v prostředí speciálních jednotek.

Použité materiály: http://www.navyseals.cz

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke