Phoenix Connection - realita

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

O teroristické skupině pojmenované v Counter Strike Phoenix connection nejsou uvedeny jakékoliv konkrétní informace a tato skupina je polofiktivní... V zemích bývalého sovětského svazu působí hned několik teroristických a polovojenských skupin, na něž padne stručný popis ve hře... Nejznámějšími skupinou působící přímo v Rusku (potažmo v Čečensku) jsou tyto...

Front of the Liberation Ičkerija (FLI) a Ičkerija People`s Liberation Army (IPLA) vznikly v rámci tzv. "3. čečenské války" po roce 1999. Obě organizace mají zhruba kolem 800-1000 bojovníků a jejím cílem je organizovat partyzánské a teroristické akce v Čečensku, Kavkaze a v Rusku proti ruské armádě, policii, úředním institucím, ruským civilistům a vládním představitelům. Organizace je financována z prodeje zbraní, mezinárodních zdrojů (tzv. anti-russian society underground organization) a z různých zdrojů z islámských zemí. Dále je financována i některými ruskými zločineckými uskupeními. Příkladem mohou být velká města jako Moskva nebo Petrohrad, kde bez krytí některými ruskými mafiánskými uskupeními by vůbec tyto čečenské organizace nemohli dlouhodobě operovat jako je tomu dosud.

Cílem obou čečenských organizací je vytvoření samostatného nezávislého islámského státu Ičkeria (Čečensko) založeném na vládním islámském právu Šaríja a tvořeného šítskými skupinami. Dalším cílem je sjednocení všech území na Kavkaze s převahou muslimů do hlavního náboženského Imanátu.

Obě organizace mají základny v čečenských horách a rozmístěny důležité komunikační buňky napojené na ruský protivládní organizovaný zločin po celém Kavkaze. V červenci 2003 se podařilo ruským bezpečnostním silám ojedinělý, ale velmi dobrý zákrok, kdy zničili jednu z čečenských teroristických buněk v blízkosti Moskvy. Reakce Čečenců na tuto akci na sebe nedala dlouho čekat, když čečenští teroristé zaútočili v Grozném a především velkým útokem v Mozdogu v Severní Osetii. Sebevražedný teroristický útok podniknutý patrně drogově závislou ženou čečenské národnosti na jednom z nádraží v ruské oblasti Kavkazu si vyžádal několik desítek mrtvých a řadu zraněných převážně mladých lidí. Řada ze zabitých byla tlakovou vlnou vymrštěna z železničního vozu, když vlak brzdil ve stanici, kde narazila do lidí čekajících na nádraží a srazila je k brzdícímu vlaku, který je po té zranil nebo zabil. Podle předběžného průzkumu byly při výbuchu použity pravděpodobně 2 nálože, protože nálož sebevražedkyně neobsahovala takové účinné množství trhaviny. Nebylo zatím potvrzeno jestli se druhá nálož nacházela pod železničním vagónem nebo pod železničním náspem na nádraží, kde byl proveden teroristický útok.

Čečenské atentátnice páchají sebevražedné teroristické útoky pod vlivem drog. Většinou jde o mladé lidi, kteří přišli o své rodiče, které zabili ruští vojáci. Pohyb mladých lidí a osob v počátečním produktivním věku je z hlediska zajištění bezpečnosti velmi problematický. Většinou se tito lidé vydávají za studenty nebo turisty a přidávají se k úzce zájmovým mladým skupinám bojujícím svým vlastním způsobem proti zavedeným státním mechanizmům a principům standardních vztahů mezi lidmi střední a staršího věku.

Teroristické útoky

 • duben 1995 - útok střelbou na ruský vojenský konvoj v Tbilisi v Gruzii. (útok provedla neznámá frakce pročečensky nakloněných Gruzínců - Algeti Wolves).
 • březen 1999 - bombový útok na tržišti ve Vladikavkaze zabil 60 lidí a dalších 100 lidí zranil.
 • červen 1999 - bombový útok ve Vladikavkaze naštěstí zranil jen 10 lidí.
 • srpen 1999 - bombový útok v Tverské pasáži v Moskvě (1 mrtvá žena a 40 zraněných).
 • září 1999 - nákladní automobil naložený výbušninou narazil do budovy ubytovny ruské armády ve městě Bujnakš v Dagestánu (útok si vyžádal 64 mrtvých a 66 zraněných ruských vojáků).
 • září 1999 - bombový útok na moskevském sídlišti Pechatniky(94 mrtvých a 200 zraněných).
 • září 1999 - bombový útok v Kaširské šosse v Moskvě(124 mrtvých a 150 zraněných).
 • září 1999 - nákladní vozidlo naplněné výbušninou narazilo do domu, kde bydleli ruští civilisté, ve Volgodonsku (konstrukce domu odolala výbuchu a nezřítila se, proto si útok vyžádal 17 mrtvých a 100 zraněných).
 • červen 2000 - 2 sebevražedné bombové útoky na stanoviště sil OMON v Alkhan-Jurt v Čečensku (2 mrtvý a 5 zraněných).
 • červen 2000 - sebevražedný bombový útok na stanoviště policejních speciálních sil v Khankala (2 mrtvý poddůstojníci sil OMON).
 • červenec 2000 - bombový útok v ruském Argunu na základnu ruských vojenských a policejních sil (útok si vyžádal 30 mrtvých a 81 zraněných vojáků a policistů).
 • červenec 2000 - bombový útok ve městě Urs-Martan (20 km jihozápadně od Grozného) si vyžádal 2 mrtvé ruské vojáky.
 • červenec 2000 - bombový útok pomocí bomby uložené v nákladním automobilu v městě Novogroznij (útok si naštěstí při předčasném výbuchu 5 tunové bomby vyžádal 3 mrtvé a 20 zraněných).
 • červenec 2000 - bombový útok blízko hlavního náměstí ve městě Vladikavkaz (5 mrtvých a 13 zraněných).
 • červenec 2000 - bombový útok v obchodě v Rostově na Donu (2 mrtvý a 2 zranění).
 • srpen 2000 - bombový útok v podchodu na Puškinově náměstí v Moskvě (12 mrtvých a 88 zraněných).
 • září 2000 - bombový útok na tržišti Oktjabrskaja v Grozném zabil 1 ženu a 1 dívku.
 • březen 2001 - 3 bombové útoky na stanoviště ruské armády na hranicích s Čečenskem (útoky si dohromady vyžádaly 20 mrtvých a 142 zraněných).
 • duben 2002 - bombový útok na rušném tržišti ve městě Vladikavkaz v Severní Osetii (útok si vyžádal 7 mrtvých a 41 zraněných).
 • květen 2002 - bombový útok na hlavní třídě ve městě Kaspijsk v Dagestánu jižně od Machačkaly (útok se stal při oslavě dne Vítězství nad fašismem a vyžádal si 42 mrtvých a 150 zraněných).
 • říjen 2002 - bombový útok u restaurace v Moskvě (1 mrtvý mladík).
 • říjen 2002 - zhruba 40 teroristů obsadilo divadlo Dubrovka (při osvobozovací akci zahynuli všichni teroristé a 129 rukojmích z 800 rukojmích)
 • červenec 2003 - bombový útok na rockovém festivalu (15 mrtvých a 2 mrtvé teroristky).
 • červenec 2003 - pokus o cílený bombový útok v centrální Moskvě (1 mrtvý pyrotechnik).
 • srpen 2003 - velký bombový útok na ruskou nemocnici v Mozdogu v Severní Osetii (útok si vyžádal přes 50 mrtvých a zhruba několik desítek zraněných).
 • 5.prosinec 2003 - bombový útok na vlak a vlakové nádraží se studenty v jižním Rusku (útok provedla čečenská atentátnice pod vlivem drog).
 • 8.prosinec 2003 - bombový útok v centru Moskvy si vyžádal 6 mrtvých studentů Moskevské univerzity (útok provedli 2 čečenské atentátnice patrně pod vlivem drog).

Zdroj: www.specialista.info

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke