Steyr Scout - realita

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Puška Steyr Scout byla uvedena v roce 1998. Je navržena tak aby splňovala požadavky pro lovecké účely i jako taktická puška víceméně pro policejní odstřelovače. Prodloužený uzávěr je z lehké slitiny, na pohled zajímavá pažba je vyrobena z plastu plněného skelným vláknem. V Pažbě je integrovaná dvojnožka - boky předpažbí se dají sklopit směrem dolů - a rezervní zásobník.

Steyr Scout
Steyr Scout

K pušce jsou vyráběna mechanická mířidla, většinou se ovšem používá optických mířidel. Velmi oblíbený je puškohled s velkým očním odstupem Leopold 2,5x.

Steyr Scout
Steyr Scout

Celková délka zbraně je 980mm (délka hlavně 485mm), výška 165mm. Zbraň bez puškohledu váží 3,00 kg. Zásobníky mají kapacitu 5 nábojů ráže .308 Winchester (7,62 mm NATO), dodává se i vysokokapacitní zásobník určený pro deset nábojů.

Steyr Scout
Steyr Scout

Náledující pasáž je převzata z časopisu POLICISTA č. 3/1998:
Pokud jde o závěr včetně bicího, spoušťového a pojistného mechanismu, Scout zjevně navazuje na jinou steyrskou konstrukci, která v posledních letech zaznamenala zřetelný úspěch: SBS 96. Tento originální "Safe-Bolt-System" má závěr vycházející z modifikovaného systému Weatherby se čtyřmi ozuby uspořádanými ve dvou řadách na uzamykací hlavě. To mu dává vynikající pevnost a tudíž i enormní životnost. Závěrová klika má tři funkční polohy. V horní poloze je závěr odemčený a lze jej normálně otevřít. V dolní poloze je uzamčený a připravený ke střelbě, avšak navíc je zde střední poloha, v níž je zbraň automaticky zajištěna. Mimo to má mechanickou pojistku nahoře na krku pažby.

Použité materiály:

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke