Five-seveN - realita

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Pistole Five-seven je výrobkem belgické firmy Fabrique Nationale vyvinutým jako sekundární zbraň k samopalu FN P90. Tyto dvě zbraně používají stejnou munici - 5,7x28mm - označovanou SS190. Zbraň je koncipována pro osobní obranu (PDW - Personal Defense Weapon) a je schopná na 150 m prorazit kevlarovou vestu nebo helmu (samozřejmě je udáváno že dobrý strělec je schopen pistoli efektivně použít na vzdálenost cca 50 metrů).

Five-seveN
Five-seveN

Zbraň je vyráběna ve dvou variantách - Double-Action Only (standardní model) a Single-Action (Five-seveN Tactical). Jaký je mezi těmito dvěma sytémy rozdíl?
Single-Action: Jednočinná funkce spouště. Kohoutek se manuálně natáhne a po stisku spouště zbraň vystřelí. Po každém výstřelu zůstává kohoutek natažený.
Double-Action Only: Dvoučinná funkce spouště. Kohoutek se při mačkání napne a "vypustí".
Model standard nemá zádnou vnější bezpečnostní pojistku, Tactical má malou obostranou pojistku. Pistole ve standardním provedení je určena pro armádní složky jako sekundární (okamžitě připravená k výstřelu), Five-seveN Tactical je určená pro bezpečnostní složky jako primární zbraň.

Five-seveN
Five-seveN

Five-seveN je semi-automat pracujíci na principu zpožděného zpětného rázu. Na těle z polymerového plastu je montážní lišta umožňující použití např. laserového značkovače nebo baterky. Zbraň je celkově lehká, standard váží včetně plného zásobníku pouhých 744 gramů. Délka pistole je 208mm, výška 122,5mm. V zásobníku má 20 nábojů. Úsťová rychlost střely je 650m/s. Díky malé hmotnosti náboje je zbraň přesná a při střelbě "neskáče".

Five-seveN
Five-seveN

Použité materiály

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke