Vlastní Spray Logo v Counter Strike 1.6

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Návod na vytvoření vlastního SprayLoga do CS1.6 aneb domrtě jak na to. Doufáme, že podle tohoto návodu si každý z vás bude schopen vytvořit vlastní Spray. Jak teda na to?

1) Zkušenější v oborech češtiny, matematiky, grafiky, CS... no prostě zkušenější v čemkoli prominou, ale tento návod na SrayLoga je určený, doufáme, teď už skutečně každému/každé, slušně řečeno... :D Tedy předčítejte vždy jeden bod (případně jednu větu) a poté proveďte. Příští návody už budou skutečně obecnější... :)

2) Nejdříve si musíte připravit vhodný obrázek (nejlépe čtvercový), s tím vám my neporadíme, zapojte fantazii (Malování nebo někde schrastěte). Oba rozměry obrázku musí být před vlastní akcí násobkem 16 a zároveň obrázek nesmí překračovat maximální hodnotu 100 752 pixelů, tedy od nejmenšího 16*16 pixelů až po největší 112*96 pixelů (nebo je nutno upravit na takovéto jim nejbližší čísla). Za předpokladu, že obrázek je skutečně čtvercový, zvolíme rozměry 96*96 pixelů a formát *.jpg, *.png, *.tga nebo *.bmp, ale pokud váš obrázek není čtvercový ale obdélníkový (my vám dobře radili) a zároveň chcete co nejméně deformovat obrázek a co nejvěrněji zachovat poměr rozměrů stran a tím i "kouzlo" obrázku, pokračujte bodem 3), jinak bodem 4)

SprayLogo
SprayLogo

3) Pokud je váš obrázek čtvercový a vy stejně čtete tyto řádky, tak si uděláte aspoň zkoušku (čtverec je speciální případ obdélníku)... Tedy když se nejedná původně o čtverec ale o obdélník, tak byste přece nechtěli nějakého mutanta místo vašeho obrázku, v tomto případě radíme si druhý (menší) rozměr "y" dopočítat pomocí následujícího vzorce: z=x*b/a kde

  • "a", "b" náleží přirozeným číslům
  • "z" náleží reálným číslům
  • za "x" dosazujte postupně jedno z množiny přirozených čísel {16, 32, 48, 64, 80, 96, 112} tak, aby to byly zároveň čísla od nejbližšího "a", dokud vynásobení xy nebude menší nebo rovno 100 752
  • "y" je jedno z množiny přirozených čísel {16, 32, 48, 64, 80, 96} a zárověň nejbližší "z"
  • a*b jsou větší a menší původní rozměry obrázku
  • x*y jsou větší a menší rozměry nové s nejmenší možnou celkovou deformací obrázku

Pokud toto nechápete, tak se ani moc nedivím, ale měla by na to stačit základoškolská matematika, tak se nad tím (sebou) pořádně zamyslete... :) Případně to střelte od oka... :D

4) Dále budete potřebovat prográmek na tvorbu textur Wally, který si můžete stáhnout na tomto webu nebo přímo na domovské stránce programu. Program rozbalte do nějakého adresáře (pro milovníky Oken "složky") a spusťte (Wally.exe). V horní liště krysneme (klikneme) na tlačítko "Wizard" a vybereme volbu "HL Color Decal". V tabulce označíme položku "File on hard drive:" a procházecím tlačítkem "..." hnedle napravo určíme umístění námi zrobeného obrázku, otevřeme a od"OK"ujem. Následuje "Ctrl+A" a výsledek uložíme jako "pldecal.wad". Soubor nakopírujeme do "logos" a do adresáře "cstrike" ho nakopírujeme znovu pod názvem "tempdecal.wad" a pro sichr ještě i jako "temppldecal.wad" na stejné místo. Hotovo.

POZOR! - Od této chvíle neotevírejte ve hře položku "Options", jinak se vám SprayLogo přepíše! Není to žádná katastrofa, stačí opět přepsat tempdecal.wad, temppldecal.wad a pldecal.wad podle výše určeného postupu - lepším řešením je ale souboru tempdecal.wad v adresáři "cstrike" nastavit atribut pouze pro čtení a nepřepíše se vám nic.

POZOR!2 - V Non-Steam verzi CS1.6 musíte mít vybranou jinou než Direct3D grafiku, jinak vám žádná SprayLoga nepůjdou ve hře vidět!

Výsledný screenshot - logo na zdi
Výsledný screenshot - logo na zdi

Tip: Pokud se vám nechce SprayLogo tvořit, stáhněte si již hotové, např. na http://www.spraylogos.de :)

Testováno na Half-Life: Counter-Strike 1.6 Non-Steam 23B OpenGL a Software mod (občas stranově obrácené, s tím nic nenaděláte)

Případné dotazy a problémy směřujte na naše forum nebo v krajních případech kontaktujte přímo nás na ICQ 201018193 (Riviera_Kid) a ICQ 263016777 (R&omize)

Do konečné verze upravil původní návod R&omize 6.12.2005

PřílohaVelikost
wally_155b.zip1.07 MB

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke