Desatero začátečníka v Counter Strike 1.6

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Pro úspěšné a zábavné hraní CS (Counter Strike) je potřeba znát některé náležitosti které si objasníme v následujících deseti bodech:

1) - Naučte se nakupovat zbraně co nejrychleji. Nepoužívejte myš, ale jen kombinace kláves B (buy - nákup) a nebo O ( jen příslušenství - stejné jako kombinace B a 8) Kdo se nebojí práce s počítačem, by si měl nainstalovat Autoscript nebo podobný program pro zrychlení nakupování. Má i některé funkce navíc, jako je třeba Ping adjuster, pomocí kterého lze v určitých mezích ovlivňovat ping (viz slovníček). Rychlý nákup je důležitý hlavně na serverech kde je krátký nebo nulový freezetime (zamrznutí při startu kola) a to z toho důvodu, že na dobrých mapách existují místa střetu, na kterých se protihráči objevují v přibližně stejný okamžik. Takže ten kdo se zpozdí při nákupu, doběhne na toto místo později a často díky tomu dostane krásný HS (head shot- trefa do hlavy). Doufám, že nebudete hrát CS jako běžecké závody. Zpožděný start týmu taky dovede udělat pěknou paseku.

2) - Po nakoupení zbraně se budete jistě podle předchozí rady dostat co nejrychleji na střetové místo. Je několik možností - běžet jako úplný noob s hlavní zbraní až tam, což má nevýhodu v tom, že běžíte pomaleji a nebo běžet jako správný skiller s nožem v ruce a přepnete si na hlavní zbraň až u místa střetu. Brzy zjisíte, kde tato místa jsou a kde tedy přehazovat zbraně. Při běhu nekličkujte ať nenarážíte do sebe se spoluhráči. Hlavně když házím granát a nějaká lamka do mě drbne může způsobit špatný hod a já pak vypadám že to neumím.

3) - Nebojte se ve chvílích kdy nejde internet trénovat s BOTy, procvičí to aim. Akorát se občas pěkně nase*ete, když vám bot dá HS přes celou mapu brokovnicí.

4) - Naučte se házet granáty. Je to jednoduché. Granát vždy letí do směru kde je zaměřovač, stačí nastavit pouze úhel, pod kterým se granát vyhodí. Tím se ovlivňuje délka hodu. Využívejte odrazu granátu o stěny kde to je možné. Je to vhodné protože vás protivník nevidí. Granáty neplýtvejte, HE házejte když víte že "tam" nekdo je, stejně tak Flash granáty. Smoke jsou vhodné pro krytí před snipery. Sami brzo poznáte jak se který granát chová.

5) - Horší je to se střelbou. Každá zbraň se chová jinak, ale pár základních pravidel platí pro všechny. Všechny zbraně střílí nejpřesněji když dřepíte a nehýbete se do stran. Toto je ale často problém dodržet. Dále každá zbraň potřebuje určitý čas po výstřelu k obnovení své přesnosti. Z tohoto vyplývá nestřílet full auto, ale dávkama a nebo jednotlivýma ranama. V případě, že vám povolí nervy a pustíte to full auto, tak je potřeba se snažit tlačit zaměřovač dolů, a střílet téměř pod nohy. Pak je jistá pravděpodobnost, že si některá střela cestu najde. Na toto je nejhorší kalach, ale to se dočtete v sekci zbraně. Pokud chcete protivníkovi stížit práci a chcete se při střelbě pohybovat, pak vězte, že střely vám budou lítat všude možně, jen ne tam kde je zaměřovač. Dá se sice počítat s haluzema, ale vetšinou si jen snížíte přesnost. Existuje ovšem finta při střelbě za pohybu, ale jen při pohybu do stran - v okamžiku kdy měníte směr zprava doleva nebo naopak, CS si myslí, že stojíte a pokud vystřelíte je střelba stejně přesná jak když opravdu stojíte. Toho se úspěšně využívá při střelbě s AWM nebo Scoutem. Chce to ovšem natrénovat. Uvidíte- li někoho se schovat za bedny, nečekejte až vystrčí frňák, ale střílejte jednotlivé rány do míst, kde by mohl mít hlavu. Pokud ale máte některou pistoli(kromě Desert Eagle), brokovnici, nebo většinu SMG, nečekejte že někoho takto trefíte. Zeď, bedny, dveře atd. prostřelí jen pušky a kulomet. Pokud někdo trefí vás přes zeď, nenadávejte mu že je cheater a že má WH, většinou je to jen větší skiller, nebo haluzář.

6) - Neustále mějte zaměřovač ve výši potencionálních hlav protivníků. Velice to zkrátí dobu po kterou musíte zdvihat mušku, kterou jste celou dobu "tahali" po zemi. Často se stane, že ji nezvednete vůbec protože jste už díky tomu mrtví. Při pohybu se dívejte za bedny a jiné veci kolem kterých jdete, bývají tam kempeři.

7) - NEKEMPUJTE!!! Je málo věcí které naserou více než poslední zbylý člen týmu, který někam dřepne a čeká než kolem poběží protivník. Většinou stejně poběží někdo lepší a sejme vás. Pokud ne, tak existují servery, na kterých je kolo nastaveno na pět minut, takže tam třeba dřepí třeba 4 minuty a čeká a čeká a vy s ním. Zkušenost ukázala, že na solidní a dynamické hraní stačí čas kola 2 minuty. Pokud všichni vědí, co mají dělat, tak je to času ažaž.

8) - Uvědomte si za který tým hrajete a podle toho se chovejte !!! Pokud hrajete za Teroristy, je u DE map vaším úkolem položit bombu a zajistit její výbuch. Takže se nějak moc nezdržujte a valte na bombplace ji položit. Když někdo ztratí bombu, je to zahlášeno na displeji a projeví se jako blikající červená tečka na radaru. Běžte pro ni, ale mějte se na pozoru, často bývá hlídána zakempeným CT. Dále se snažte běžet s tím kdo bombu nese, člověka dokáže naštvat když běží sám s bombou a nikdo mu nekryje záda. Když hrajete za CT, tak si uvědomte, že není vaším úkolem běhat po mapě jak Emil Zátopek, ale plně stačí, když jste v blízkosti bomboviště. U CT se nějaké to menší kempování dá prominout, přece jenom máte zabránit položení bomby. Na start teroristů se zbytečně nevypravujte, bývají tam blbečci s AWM kteří čekaj až jim tam nějaká ta lamka vběhne.

9) - Hrajte týmově !! CS je týmová hra, a není o tom kdo má víc fragů, ale o tom čí tým vyhraje. Spousta lidí CS ponižuje na individualistického Quaka, ale to jen kazí hru. Uvidíte- li spoluhráče střílet, neschovávejte se, ale běžte mu pomoct. Protivník má většinou zaměřeno na toho druhého, takže bude snazší ho dostat. Většinou taky zachráníte život dotyčnému spoluhráči. Ovšem pozor! Při tomto pomáhání ponechte spoluhráči prostor k manévrování, většinou do stran.

10) - To nejdůležitější nakonec. Nekažte hru cheatama, pokud jste normální, nemůžete z toho mít radost. Nezabíjejte schválně spoluhráče. Radost z toho můžou mít jen nevyzrálí blbečci.

help !

co mám pls dělat,když mi to píše,že jsem nemohol zkontaktovat game mastera a tím pádem nemohu získat servery ???
co mám pls dělat ?

10. pravidlo

Tak to porusuje muj bratranec. Davejte si na neho pozor chlapi, hraje CS 1.6 i CS Source, jeho nick je "mr.mroz" nebo "mroz"!

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke