Cheaty a anticheaty v Counter Strike 1.6

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Je jich hodně, blíží se ze všech stran a útočí na hlavu a zásadně přes zeď...

O kom bude dnes řeč? O CHEATERECH! Jelikož se množí případy, kdy někdo cheatuje na serveru a mnozí poctiví hráči ani neví, jak cheat vypadá, protože se s ním nesetkali, rozhodl jsem se pro malou osvětu.

Cheaty neboli hacky

Wallhack

Vidíte hráče přes stěny (buď jsou stěny poloprůhledné nebo hráči zkrátka "prosvítají" přes zeď).

ESP

Jistá forma wallhacku, kde není vidět postavy přes zeď, ale jen značku -tečku, čtvereček- a jméno, popřípadě vzdálenost od vás nebo zbraň, kterou soupeř má).

Aimbot

Tento hack umí zaměřit za vás... Stačí nastavit jen velikost okruhu, kdy už aimbot začne "tahat" vaši myš na určenou část místa (nejčastěji hlavu).

Speedhack

Hráč běhá rychle, ale ne jen trochu rychle, ale je schopen během 10 sekund ukončit kolo přeběhnutím celé mapy a zabití soupeře nožem.

Existují i jiné "méně nebezpečné" cheaty, ale většinou bývají součástí těch již výše zmíněných (tzv. Multihack).

TeamLambert

Zbarví modely hráčů (T červeně a CT modrě).

Playerglow

Kolem hráčů svítí jakási aura, která umožňuje jejich detekci na tmavých místech.

Anticheaty

Non-steam hráči mají problém, protože servery často nejsou secured (ochráněné) proti cheaterům. Nejznámějším anti-cheatem je C-D (Cheating death), který cheaty přímo blokuje... Bohužel se často nepoužívá, protože působí problémy, i když "nic nemáte".
Další docela známý program není přímo anticheat, ale je to jen program na pořizování screenů hráčů hrajících na serveru (odhaluje Wallhack, ESP, TeamLambert...).

Velká výhoda originální verze Counter-striku je VAC (Valve Anti Cheat), který odhaluje cheaty, sám BANuje hráče (accounty) a zapisuje je do centrální databáze zaBANovaných STEAM ID. Bohužel ani tento program, i přes neustálou aktualizaci, není dokonalý a spousta hacků je "imunních" a nedají se odhalit...

Jedinou spolehlivou ochranou je HLTV na serveru, protože pak ADMIN sám může dodatečně zaBANovat hráče.

Ještě pár slov na závěr... Necheatujte a nehledejte cheaty na netu. Mnohé soubory označené jako "Skilled hacky pro CS" obsahují viry a podobně, protože ostatní hráči nestojí o to, aby jim někdo kazil hru. Tím, že budete cheatovat si naděláte jen nepřátele.

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke