Cheaty a anticheaty (scripty) v Counter Strike 1.6

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Dlouho dozadu jsme si představili najznámější cheaty a anti-cheaty. Dnes budu mluvit o něčem jiném, ale podobném. Poslední dobou, jak jsem zjistil, se v CSku rozmáhají Scripty, které hráči přináší mnoho výhod oproti ostatním. Spousta scriptů je neškodných a povolených, ale několik je zakázaných a jsou považovány za cheaty. Scripty nebudu jmenovat, ale jen napíšu jejich funkci a možná trochu i princip, protože nechci tento trend dál rozšiřovat...

První script, kterým bych se chtěl zabývat je ten, který eliminuje "kopání" zbraně. Vlastně, když střílíte, tak se vám pohled posouvá určitou rychlostí dolů, takže táhne zaměřovač zpátky dolů a vy můžete vesele fullautit.

Druhý script je podle mého méně závadný a po pravdě si tolik neničíte myš. Jde o script, který způsobuje "fullauto" pistole - zkrátka nemusíte pořád mačkat MOUSE1, ale stačí střelbu držet a zbraň střílí (jako u M4A1, AK47 a ostatních automatickách zbraní).

Asi nejznámějším scriptem je Bunnyhop, který vaši postavu rozskáče a vy se pak pohybujete rychleji (mě osobně nevadí, hlavně, když spoluhráči nepoužívají speedhack).

Další script umožňuje tiché zneškodnění bomby (prostě hru "zblbne" a neozve se známý zvuk nářadí).

Jiné scripty umožňují hrát za CT se skinem T, teleportovat vás na spawn soupeře apod.

Jiný script umožňuje koupi zakázanou zbraň (AWP nebo štít nejčastěji).

Jako další zmíním tzv. visuální scripty, které mění zobrazení hry... Můžete mít například mapy bez stínů a všechny zdi dokonale světlé, takže zaměření protivníka ve tmě je hračka.

Většina scriptů je hlídaná HLGuardem a všechny visuální scripty a změny odhalí screenshoty => Bad Luck cheateři xD

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke