Server status Counter Strike 1.6 serveru (starší verze)

Web je delší dobu neaktivní – je „zakonzervován“ jako archiv, přece jen jsme na něm odvedli pořádný kus práce.

Tento návod už je poněkud zastaralý, doporučuji mrknout na novější verzi serverstatus skriptu. Tento článek je spíše pro "studijní" účely.

UPOZORNĚNÍ
Vzhledem k tomu, že hosting banan.cz "férově" blokuje UDP porty bez předchozího upozornění, tak mají všichni zde hostující konec s veškerou komunikací s herním serverem pomocí zmíněného protokolu udp. Dokud nenajdeme náhradní řešení, bude náš serverstatus mimo provoz. Skript je samozřejmě funkční na každém hostingu, který ma povolenu funkci fsockopen() a NEBLOKUJE udp.

Chcete mít na svém webu status vašeho Counter Strike herního serveru? Myslím tím váš vlastní ServerStatus, ne nějaký "pronajatý" například z allstats.de. V tomhle návodu si ukážeme jak na to.

Při brouzdání po netu jsem na webu cs-expert.de narazil na status skript který napoprvé fungoval (ke stažení z onoho webu).

Skript je to trošku "megalomanského" provedení tak jseh ho trochu zkrátil - pro naše potřeby vycházim z toho že na konečném výsledku chci mít:

  • jméno serveru
  • IP adresu serveru a port
  • počet slotů
  • počet právě hrajících hráčů
  • aktuální mapu
  • v horní části chci zobrazit zmenšený sreenshot aktuální mapy

Tak jsem to zplácal dohromady a tady máme výsledek (pokud se vám nezobrazí screenshot z mapky je to tím že ho pro danou mapku ještě nemám nahranej na web) - tady máme hotový Counter Strike Server Status:

Teď se podíváme na to jak serverstatus zprovoznit u vás na webu a upravit ho podle svých představ, tzn. ať se místo cs.sosgames.cz zobrazuje jméno nebo adresa vašeho webu, úpravy barev a velikosti.

Napřed si stáhněte soubor serverstatus.zip a rozbalte si ho. Najdete v něm:

  • maps - adresář ve kterém jsou jednotlivé zmenšené screenshoty map
  • serverstatus.php - vlastní skript
  • map.gif - průhledný obrázek s nápisem cs.sosgames.cz který se zobrazí "přes" screenshot aktuální mapy

V poznámkové bloku si otevřete soubor serverstatus.php a hned v horní části uvidíte konfiguraci serveru ktery budeme scanovat:

$servername="S.O.S.#1_cs.sosgames.cz"; // Jmeno serveru //
$serverip="81.0.231.66"; // IP serveru bez portu a dvojtecky //
$serverport ="27050"; // Port //
$serverpasswort=""; // Server heslo - public pouze "" //
$freieslots="11"; // Pocet slotu //
$reservierteslots="1"; // Pocet rezervovanych slotu //
$year=date("Y"); // //
$datum=date("j.M.Y"); // //
$time=date("H:i:s"); // //

Upravte jméno serveru, IP, port, počet slotů a počet rezervovaných slotů na hodnoty vašeho serveru. V tento moment máte serverstatus nakonfigurovaný a můžete vše v klidu nahrát na web do zvláštního adresáře (třeba serverstatus). Když pak do prohlížeče zadáte http://www.jmenovasehowebu.cz/serverstatus/serverstatus.php uvidíte svůj vlastní serverstatus :D.

V nějakém kreslícím programu si otevřete obrázek map.gif a upravte ho podle svých představ - místo jména našeho webu si tam dejte co chcete (musíte zachovat průhlednost obrázku, screeny map se zobrazují na pozadí pod tímto průhledným obrázkem).

Na webu to pak zobrazíte pomocí tagu iframe, u nás to máme takto:

<iframe src="http://cs.sosgames.cz/serverstatus/serverstatus.php" width="120" height="142" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0"></iframe>

Pokud bude chtít změnit celý styl zobrazování tak na posledních cca 20 řádcích souboru serverstatus.php najdete definování vzhledu. Pro potřeby našeho webu jsem to napozicoval pomocí CSS - jednotlivým div-ům můžete jakkoliv zmenít parametry barev, velikostí písma, celkové velikosti atd. Pokud ale budete měnit celkovou velikost budete muset nahrát do adresáře maps obrázky map v odpovídající velikosti a taktéž zvětšit obrázek map.gif.

Samozřejmě také budete mezi obrázky map přidat ty které v adresáři nejsou na vašem serveru je přesto hrajete.

Přeji příjemnou zábavu s upravování.

PřílohaVelikost
serverstatus.zip243.3 KB

Přihlášení

 

Partneři


www.ceskemody.cz
© 2005 - 2011 SOSgames.cz Team. Veškeré články jsou NAŠE výtvory, nekopírujte je bez souhlasu autorů.
Odkazy: SOSgames.cz, strechy-kopecny.cz, alcado.cz
The Gray Theme © 2008 Jiří Alke